Reklama

Rosja: Nie można na razie odczytać danych z czarnej skrzynki Su-24

Czarna skrzynka zestrzelonego przez Turcję rosyjskiego bombowca Su-24 jest uszkodzona i na razie nie jest możliwy odczyt danych - poinformował w poniedziałek przedstawiciel sił powietrznych Rosji generał Siergiej Bajnietow.

Generał powiedział, że jest rozważana możliwość wykorzystania wyspecjalizowanych instytutów naukowo-badawczych, które będą w stanie pozyskać dane bezpośrednio z układów scalonych. Zastrzegł jednak, że będzie to wymagać długiego czasu.     

O tym, że czarna skrzynka samolotu Su-24, którą w piątek otwarto w Moskwie, jest uszkodzona, informowano już wówczas. W piątek też zapowiedziano ogłoszenie w poniedziałek pierwszych wyników odczytu.     

Otwarcie rejestratora w obecności ekspertów z Chin i W. Brytanii na konferencji prasowej przedstawicieli rosyjskich sił powietrznych transmitowała telewizja Rossija 24. Na zaproszenie ekspertów międzynarodowych na otwarcie czarnej skrzynki nalegał prezydent Władimir Putin.     

Zestrzelenie 24 listopada przez Turcję rosyjskiego bombowca Su-24 na pograniczu turecko-syryjskim spowodowało wzrost napięcia między Rosją a Turcją. Moskwa w odpowiedzi na strącenie samolotu, który zdaniem Ankary wtargnął w turecką przestrzeń powietrzną, a w opinii Kremla pozostawał w syryjskiej strefie lotów, wprowadziła embargo na szereg tureckich produktów żywnościowych i zawiesiła współpracę międzypaństwową w różnych dziedzinach.

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Turcja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy