Reklama

Rosja: Lotnictwo przechwyciło samoloty NATO. To kolejny taki incydent

Rosyjskie ministerstwo obrony przekazało, że przechwyciło francuskie samoloty w służbie NATO nad Morzem Czarnym. Jak twierdzą rosyjskie służby, obce samoloty kierowały się w stronę granicy Federacji Rosyjskiej.

Na udostępnionych przez stronę rosyjską materiałach widać francuskie myśliwce w służbie NATO Rafale i Dassault Mirage 2000 oraz latającą cysternę KC-135. Rosyjskie samoloty przechwyciły jeszcze tego samego dnia także dwie maszyny amerykańskie. Do zdarzenia doszło w czwartek 8 grudnia, Rosyjski MON materiały opublikował dzień później. 

Lotnictwo NATO prowadzi nad Morzem Czarnym misję obserwacyjną. - Francuskie samoloty wykonują misję obserwacyjną NATO zgodnie z międzynarodowymi przepisami - powiedział Agencji Reutera rzecznik Sił Zbrojnych, pułkownik Pascal Ianni. 

Reklama

Napięcia na linii Rosja-Ukraina. Rosja przechwyciła samoloty NATO

To drugie takie przechwycenie w tym tygodniu. Podobne incydenty nie są rzadkością, jednak do aktualnych zdarzeń doszło w czasie zwiększonego napięcia w związku z obawami przed rosyjską inwazją na Ukrainę. 

Przestrzeń nad Morzem Czarnym to międzynarodowa przestrzeń powietrzna. W takich strefach mogą znajdować się dowolne maszyny wszystkich państw na zasadach równości. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy