Reklama

Reklama

RMF24: Haker opublikował dane 500 klientów Plus Banku

Haker, który wykradł dane około 500 klientów biznesowych Plus Banku, opublikował je na swojego rodzaju forum hakerskim. Cyberprzestępca od kilku dni szantażował bank – informuje RMF24.

Plus Bank w oświadczeniu podał, że nie prowadzono żadnych negocjacji.

Dane klientów cyberprzestępca opublikował w istniejącej równolegle do tzw. clear netu sieci TOR - zapewniającej anonimowość i nie liczącej się z żadnymi regułami oficjalnego internetu przestrzeni, zdominowanej przez środowisko hakerów i przestępców.

Haker - lub cała grupa używająca nicku "Polsilver" - umieściła tam dane, adresy i wyciągi z kont ok. 500 dużych klientów banku, za które żądała 800, 500 a ostatnio 200 tysięcy złotych. Bank okupu nie zapłacił.

- Naszym zdaniem, sytuacja która ma w tej chwili miejsce jest wyłącznie efektem desperacji tych osób, którym do tej pory nie udało się wyegzekwować żadnego okupu ze strony banku - mówił w rozmowie z reporterem RMF FM Jakub Kłoczowski z Plus Banku.

Reklama

Bank zapewnia, że pieniądze klientów są bezpieczne, a hasła dawno zmieniono. Tropieniem hakerów zajmuje się natomiast policja.

Tomasz Skory

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy