Reklama

Reklama

RMF: Zginął niedźwiadek z Kasprowego Wierchu

Zginął niedźwiadek, którego można było zobaczyć w ubiegłym tygodniu na Kasprowym Wierchu - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM Maciej Pałahicki.

Młody niedźwiedź w ubiegłym tygodniu przez dwa dni przesiadywał na Kasprowym Wierchu, nie przejmując się turystami ani kolejką linową.

Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego - ze względu na bezpieczeństwo jego i ludzi odwiedzających Kasprowy - przenieśli go w inną część Tatr.

Jak podaje RMF, niedźwiadek zginął w starciu z dorosłym osobnikiem. Takie przypadki są niestety dość częste i zdarzały się także w Tatrach. Dorosłe samce szczególnie teraz, w czasie trwającej rui, często pożerają młode osobniki.

Niedźwiadek z Kasprowego Wierchu był jeszcze bardzo mały - miał około roku i ważył zaledwie kilkanaście kilogramów. Nie miał szans w starciu z dorosłym niedźwiedziem.

Reklama

Tajemnicą pozostaje, co stało się z jego matką - czy porzuciła malca, czy też spotkało ją jakieś nieszczęście i niedźwiadek został sierotą.


Maciej Pałahicki


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy