Reklama

RMF FM: Premier Morawiecki nowym ministrem finansów? To jeden ze scenariuszy

Prawdopodobnie w najbliższy czwartek z posadą w rządzie pożegna się Teresa Czerwińska. Najpoważniej rozważany scenariusz - jak podaje RMF FM - to ten, że nowym ministrem finansów może zostać sam premier.

Dziennikarz RMF Krzysztof Berenda twierdzi, że Mateusz Morawiecki ma sprawować nad resortem osobisty nadzór, ale bieżącą pracą ma kierować jeden z wiceministrów finansów. Najczęściej wymienia się tu Leszka Skibę, który w przeszłości często reprezentował swój resort na ważnych rządowych wydarzeniach.

Dymisja szefowej resortu finansów Teresy Czerwińskiej to pokłosie wydarzeń z ostatnich miesięcy. W eurokampanii Prawo i Sprawiedliwość postawiło na bardzo kosztowne obietnice wyborcze: 500+ na pierwsze dziecko, trzynastka dla emerytów, obniżka podatku PIT. Minister Czerwińska próbowała je łagodzić, bo nie chciała nadwyrężać budżetu państwa.

Reklama

To wywołało gniew w kancelarii premiera i w samej partii. To wtedy pojawiły się plotki o jej dymisji i zaczęło się szukanie haków na minister. Teresa Czerwińska straci stanowisko prawdopodobnie już w czwartek. Zostawi po sobie kilka niezałatwionych spraw: wielką reformę podatku VAT i obniżkę podatku PIT.


RMF

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy