Reklama

Reklama

Przesłuchania kolejnych świadków w sprawie wypadku premier

Prokuratura Okręgowa w Krakowie, prowadząca śledztwo w sprawie wypadku z udziałem premier Beaty Szydło, przeprowadziła w piątek przesłuchania kolejnych świadków - poinformowała prokuratura podkreślając, że w przesłuchaniach brał udział obrońca podejrzanego.

Prowadzący śledztwo przeprowadzili przesłuchanie w Prokuraturze Rejonowej w Oświęcimiu. Jak podano w komunikacie, prokuratorzy przesłuchali w charakterze świadków kolejne sześć osób na okoliczności zdarzenia. "Czynności te zostały przeprowadzone przy udziale obrońcy podejrzanego" - zaznaczono.

"Świadkowie posiadający istotne informacje"

Obrońca podejrzanego mecenas Władysław Pociej nie udzielił PAP informacji, kim byli świadkowie przesłuchiwani w piątek. "Byli to świadkowie posiadający istotne informacje w tej sprawie" - powiedział.

Wcześniej mec. Pociej kilkakrotnie wskazywał, że nie był powiadamiany o dokonywanych przez prokuraturę przesłuchaniach świadków - m.in. premier Szydło i funkcjonariuszy BOR.

Reklama

Okoliczności wypadku premier Beaty Szydło

Do wypadku doszło 10 lutego w Oświęcimiu. Policja poinformowała, że rządowa kolumna trzech samochodów (pojazd premier Beaty Szydło jechał w środku) wyprzedzała fiata seicento. Jego 21-letni kierowca przepuścił pierwszy samochód, a następnie zaczął skręcać w lewo i uderzył w auto szefowej rządu, które następnie uderzyło w drzewo.

Poszkodowani zostali premier i szef jej ochrony, lżejsze obrażenia miał kierowca audi.

14 lutego prokuratorski zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku usłyszał kierowca fiata Sebastian K. Kierowca nie przyznał się do winy, prokuratura nie podaje treści jego wyjaśnień. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy