Reklama

Reklama

Prymas wezwał do budowania dobra wspólnego

Do budowania dobra wspólnego poprzez codzienną pracę wezwał rodaków w orędziu wigilijnym prymas Polski abp Józef Kowalczyk. Przypomniał o żołnierzach, którzy pełnią służbę, by zapewnić pokój. Błogosławił też rodzinom i apelował o pogłębienie wiary.

W orędziu na Boże Narodzenie i Nowy Rok nadanym przez TVP prymas Polski skierował życzenia pod adresem tych, którzy codziennie angażują się w budowanie dobra wspólnego. "Wszyscy, którzy kochają ojczyznę, którzy z Polską się solidaryzują, niech zespolą siły, abyśmy poprzez codzienną pracę mogli upiększać naszą codzienność" - mówił abp Kowalczyk.

Reklama

Prymas zaapelował również o to, aby w tym świątecznym czasie w sposób szczególny pamiętać o polskich żołnierzach, którzy są poza granicami ojczyzny, będąc - jak podkreślił - "na straży i posterunkach ryzykownych i niebezpiecznych, ale mających na celu zapewnić pokój i bezpieczeństwo".

Nawiązując do ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI Roku Wiary, prymas Polski zaapelował o to, by stał się on okazją "do osobistego pogłębienia wiary, ożywienia jej, do wyzwolenia się z wielorakich lęków, do przezwyciężania jakichkolwiek przeszkód, które na tej drodze wiary miałyby stanąć". Wezwał też, by nie lękać się "żyć wiarą na co dzień i świadczyć o niej, gdziekolwiek Opatrzność nas pośle".

Składając rodakom życzenia, abp Kowalczyk powiedział: "Przychodzę do was nie po to, aby wam zakłócać spokój wigilijnej wieczerzy, ale po to, żeby powiedzieć wam dobre słowo, ażeby podzielić się z wami opłatkiem, złożyć najlepsze życzenia, poczynając od dzieci, młodzież aż do ludzi starszych".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy