Reklama

Reklama

Program Jana Pospieszalskiego zdjęty z anteny TVP

Program Jana Pospieszalskiego "Bliżej" został zdjęty z anteny, bo władze TVP nie zgodziły się na to, aby gościem był publicysta Jacek Karnowski - informuje rzecznik TVP.

Władze TVP uznały za niestosowną "obecność Jacka Karnowskiego w jej studiu zaledwie dwa dni po pogrzebie Andrzeja Turskiego".

W grudniu należący do braci Karnowskich portal wpolityce.pl napisał, że Turski nie poprowadził "Panoramy" 30 listopada, bo był pijany. TVP wydała wówczas oświadczenie, że prawdziwym powodem absencji Turskiego był pogarszający się stan zdrowia.

Andrzej Tuski zmarł 31 grudnia ubiegłego roku.

"Program (...) nie zostanie dziś, w czwartek 9 stycznia, wyemitowany w TVP Info, w wyniku decyzji jej autora, który odrzucił warunek kierownictwa stacji" - napisały władze TVP w oświadczeniu.

Reklama

"Zakaz zaproszenia do TVP redaktora Jacka Karnowskiego ma charakter przypominający cenzuralny 'zapis na nazwisko' stosowany w PRL-u. Jako człowiek, który współtworzył niezależny obieg prasowy za czasów komunistycznych, nie mogę się na to zgodzić" - odpowiedział producent programu Paweł Nowacki w oświadczeniu opublikowanym przez wpolityce.pl.

 "Bliżej" to prawicowy program publicystyczny emitowany w czwartkowe wieczory. Dyskusja w dzisiejszym programie miała dotyczyć projektu nowelizacji ustawy o Lasach Państwowych.

Dowiedz się więcej na temat: Bliżej | TVP | Jacek Karnowski | Jan Pospieszalski | Andrzej Turski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje