Reklama

Reklama

​Próba zjednoczenia na lewicy? SLD odpowiada na zaproszenie Nowackiej

- Z przyjemnością przyjmujemy zaproszenie Barbary Nowackiej do wspólnych rozmów o przyszłości lewicy - mówi w rozmowie z Interią przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

"Zapraszam tych ludzi, dla których najważniejszymi wartościami są demokracja, godność, szacunek, prawa kobiet do wspólnej rozmowy o Polsce. Spotkajmy się 28 stycznia" - nawołuje Barbara Nowacka.

Zaproszenie, które liderka Inicjatywy Polskiej wystosowała do środowisk lewicowych, to reakcja na wydarzenia w trakcie głosowania nad przekazaniem do dalszych prac w komisji projektu zakładającego liberalizację przepisów dotyczących aborcji, przygotowanego przez komitet "Ratujmy Kobiety".

W głosowaniu nie wzięło udziału aż 39 posłów PO i Nowoczesnej. Jeden poseł Nowoczesnej wstrzymał się od głosu, a troje posłów PO opowiedziało się za odrzuceniem projektu.

Reklama

Nowacka nie zostawiła suchej nitki na postawie sejmowej opozycji. Zapowiada, że wkrótce poznamy szczegóły jej inicjatywy.

Na zaproszenie Nowackiej błyskawicznie zareagował Sojusz Lewicy Demokratycznej.

- Z przyjemnością przyjmujemy zaproszenie Barbary Nowackiej - deklaruje w rozmowie z Interią lider partii Włodzimierz Czarzasty.

Przeczytaj całą rozmowę z liderem SLD

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje