Reklama

Prezydent: Dzięki służbie policjantów Polska jest bezpiecznym państwem

"Z całą pewnością możecie być państwo dumni ze swojej służby, tak jak dumne jest z państwa służby polskie społeczeństwo" - powiedział w piątek w Warszawie podczas obchodów Święta Policji prezydent Andrzej Duda. Zaznaczył, że dzięki policjantom Polska jest bezpiecznym państwem.

W piątek na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbywają się obchody Święta Policji. W uroczystości biorą udział prezydent Andrzej Duda i szef MSWiA Joachim Brudziński.

"Z całą pewnością możecie być państwo dumni ze swojej służby, tak jak dumne jest z państwa służby polskie społeczeństwo. Dumne jest, kiedy mówi, że w Polsce jest bezpiecznie, że w miejscu ich zamieszkania można spokojnie przejść wieczorem bez zagrożenia napadem, można spokojnie wypuścić dziecko na podwórko (...), że będzie mogło spokojnie wrócić ze szkoły" - powiedział prezydent.

Reklama

"Dzięki państwa służbie dla ojczyzny Polska jest państwem bezpiecznym. Ogromnie za to, z całego serca w imieniu RP i wszystkich naszych rodaków w tym dniu chciałem podziękować funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym, a także państwa rodzinom" - podkreślił Duda.

Zwrócił uwagę, że praca w policji to trudna i czasem niebezpieczna służba. Wspomniał o funkcjonariuszu z Chełmna, który zginął w lipcu w wypadku na służbie. "Policjanci giną także w czasie akcji, zamordowani przez bandytów. Każdy z państwa, służąc w policji, liczy się z tym, ale muszą się z tym liczyć również i państwa najbliżsi" - dodał prezydent.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy