Reklama

Reklama

​Premier Ewa Kopacz zawłaszczyła w expose projekt przygotowany przez PSL

Ewa Kopacz zaprezentowała w expose projekt autorstwa PSL. Jak zauważył dziennikarz radia RMF FM Tomasz Skory, pani premier zapowiedziała w wystąpieniu programowym coś, co nie dość, że jest już gotowe, to jeszcze wcale nie powstało z inicjatywy rządu. Chodzi o przyjęte owacyjnymi brawami zdanie dotyczące walki z otyłością dzieci.

- Przyspieszymy wprowadzenie regulacji bezwzględnie likwidujących tzw. śmieciowe jedzenie w szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach już od 1 września 2015 roku - mówiła podczas środowego expose premier Ewa Kopacz.

Reklama

Rzecz w tym, że tej treści projekt dokładnie dwa lata temu złożyli w Sejmie posłowie PSL. Sześć dni przed expose powstała jego ostateczna wersja, a wszystko, co w tej sprawie pani premier musiała zrobić, to o tym wiedzieć - co z perspektywy marszałka Sejmu nie było specjalnie trudne - i wpisać to do expose.

Dziennikarz radia RMF FM Tomasz Skory pytał autorów projektu, czyli posłów PSL, o komentarz do tego "zawłaszczenia" ich projektu przez szefową rządu. -  Jakby to panu powiedzieć... - usłyszał dziennikarz radia RMF FM po dłuższym namyśle od jednego z ludowców. - No cieszę się... - stwierdził mało entuzjastycznie polityk PSL.

Tomasz Skory


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje