Reklama

Reklama

Pomorskie: Akt oskarżenia wobec 51-latka. Jest podejrzany o zabójstwo siostry i konkubiny

Prokuratura Rejonowa w Malborku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie, zarzucając mu podwójne zabójstwo - konkubiny i siostry.

Do zdarzenia doszło wieczorem 27 lipca ubiegłego roku w Nowym Stawie. Sprawca sam powiadomił o zabójstwie.

Reklama

Mężczyzna po morderstwie przyszedł do lokalnego sklepu, gdzie kupił i wypił na miejscu wódkę, a następnie powiedział, że zabił dwie osoby.

- Obsługa sklepu powiadomiła policję. W jednym z mieszkań ujawniono zwłoki dwóch kobiet, jak ustalono siostry oraz konkubiny mężczyzny - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Rany kłute ofiar

Obie kobiety miały rany kłute. U siostry sprawcy biegły stwierdził jedną ranę kłutą klatki piersiowej. Bezpośrednią przyczyną jej śmieci była tamponada serca spowodowana krwawieniem z przeciętego mięśnia sercowego.

Jak ustalili śledczy, konkubina doznała łącznie 7 ran kłutych, a bezpośrednią przyczyną jej śmierci był wstrząs krwotoczny.

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie dwóch przestępstw zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, siostry poprzez uderzenie nożem w klatkę piersiową, konkubiny poprzez kilkukrotne uderzenie nożem w okolice przedniej i tylnej klatki piersiowej.

Funkcjonariusze interweniowali dzień wcześniej

Prokurator zarzucił oskarżonemu również użycie przemocy wobec funkcjonariusza Policji oraz Straży Miejskiej podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych.

51-latek zaatakował funkcjonariuszy dzień przed morderstwem podczas interwencji domowej, o którą prosiła jego siostra.

Oskażony przyznał się do wszystkich zarzutów. Obecnie przebywa w areszcie. Grozi mu dożywocie. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy