Reklama

Reklama

„Polityka”: Ranking posłów mijającej kadencji

Andrzej Adamczyk (PiS), Marek Biernacki (PO), Andrzej Dera (ZP), Anna Grodzka (niezrz.) i Cezary Olejniczak (SLD) znaleźli się wśród najlepszych posłów mijającej VII kadencji Sejmu, według rankingu tygodnika "Polityka".

Andrzej Adamczyk (PiS), Marek Biernacki (PO), Andrzej Dera (ZP), Anna Grodzka (niezrz.) i Cezary Olejniczak (SLD) znaleźli się wśród najlepszych posłów mijającej VII kadencji Sejmu, według rankingu tygodnika "Polityka".

Adamczyk został wyróżniany za "mrówczą pracę" zwłaszcza w komisji infrastruktury. Zwrócono też uwagę, że tematyka, jaką zajmował się w licznych podkomisjach, należy do najtrudniejszych: prawo budowlane, zagospodarowanie przestrzenne, transport lotniczy, kodeks drogowy, a także kwestie pomocy przedsiębiorstwom budowlanym, które poniosły straty przy budowie autostrad.

Biedroń doceniony

Doceniony został także były poseł, obecnie prezydent Słupska Robert Biedroń. "Dziś już poza Sejmem, ale wszedł do niego z wielkim impetem, początkowo jako obrońca mniejszości seksualnych, walczący o uchwalenie ustawy o związkach partnerskich, szybko zdobył uznanie jako członek komisji spraw zagranicznych i sprawiedliwości" - argumentowano.

Reklama

Z kolei Marek Biernacki z PO - jak oceniono - "jest w pracy systematyczny, dyskretny, nie interesują go sensacje, imponuje zaś rzetelnością i umiarem".

Rasowi politycy

W przypadku Andrzeja Dery (ZP) zaznaczono natomiast, że "Sejm potrzebuje nie tylko rasowych polityków, ale także dobrych prawników".

Za jednego z najlepszych parlamentarzystów uznany został Ludwik Dorn (niezrz.), którego wyróżniono zwłaszcza za imponującą pracę w komisji obrony narodowej.

W mijającej kadencji zwrócono również uwagę na pracę Anny Grodzkiej (niezrz.). "Ustawie o uzgodnieniu płci poświęciła sporo czasu, ale prócz tego zajmowała się na przykład prawem autorskim w komisji kultury i środków przekazu, a w komisji sprawiedliwości i praw człowieka - kwestiami komorników, prawem o stowarzyszeniach, kodeksem karnym" - argumentowano.

Laureatką rankingu została również Joanna Mucha (PO), która, jak podkreślono, aktywnie uczestniczyła w pracach sejmowych komisji: finansów publicznych i zdrowia. Cezary Olejniczaka z SLD został wyróżniony za to, że nie opuścił żadnego głosowania; podkreślono też, że w pracy poselskiej wyszedł już z cienia swojego brata Wojciecha Olejniczaka.

Sławomir Piechota (PO) został uznany za specjalistę od polityki społecznej, a Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (SLD) - od wymiaru sprawiedliwości i praw człowieka.

Docenili doświadczenie

Krystynę Skowrońską (PO) doceniono za ogromne doświadczenie w takich dziedzinach jak budżet państwa, instytucje finansowe czy skarb państwa. Według uzasadnienia posłanka znakomicie pracuje w terenie, w swoim regionie - nie pomija ważnych uroczystości i okolicznościowych imprez.

Wśród uhonorowanych znalazł się też Krzysztof Szczerski (były poseł PiS, a obecnie minister w Kancelarii Prezydenta) - za udział w debatach na temat polityki zagranicznej. "Budził kontrowersje, ale jego wystąpienia przyciągały uwagę, stawały się przedmiotem nieraz ostrych polemik, co w każdym parlamencie jest wartością" - oceniono.

Laureatem został ponadto Stanisław Żelichowski (PSL), "poseł o najdłuższym stażu i z największym doświadczeniem, rozjemca w wielu międzypartyjnych, także koalicyjnych sporach, cechujący się zdrowym rozsądkiem i jednocześnie dobrej jakości poczuciem humoru, co rozładowuje wiele napięć".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy