Reklama

Reklama

Politycy:To już koniec partii Palikota

To już koniec partii Janusza Palikota - oceniają politycy. Twojego Ruchu broni Barbara Nowacka - to dopiero początek - mówi.

Wczoraj Klub Poselski Twojego Ruchu opuściło 12 posłów. Oznacza to, że partia ta ma w tej chwili 15 parlamentarzystów. Każde kolejne odejście posła będzie równało się z tym, że Janusz Palikot straci swój klub parlamentarny.
Barbara Nowacka powiedziała w radiowej Trójce, że był to bardzo ważny dzień dla Twojego Ruchu, gdyż pozostali ci, którzy naprawdę chcą bronić programu politycznego partii. - Wyciągnęliśmy do debaty publicznej kilka tematów, których nikt wcześniej nie chciał poruszać i bał się poruszać i to jest sukces. Pomimo trudów nadal 15 osób chce trwać. Ja uważam, że to dobrze - podkreśla Nowacka.

Reklama


Jarosław Kalinowski uważa, że dni partii Palikota są już policzone. - To już koniec Twojego Ruchu - mówi polityk PSL. I dodaje, że podzieli on los takich ugrupowań jak Partia Piwa czy Samoobrona.
Z odejścia posłów Twojego Ruchu cieszy się Joachim Brudziński. Jego zdaniem,  był to dobry dzień polskiej demokracji i dla przywrócenia powagi polskiego parlamentu. - Ten wybryk demokracji, za jaki uważam funkcjonowanie tak skrajnej ostentacyjnie agresywnej i niejednokrotnie grubiańskiej formacji,  jaką jest partia Palikota,  było dla polskiego Sejmu czymś ewidentnie złym - ocenił polityk PiS.

"Pozostała jedynie walka o świeckość państwa i antyklerykalizm"


Zdaniem Rafała Grupińskiego z PO, Palikot musi popracować nad nowym programem jeśli chce przetrwać na arenie politycznej. Jego zdaniem z programu Ruchu Palikota pozostała jedynie walka o świeckość państwa i antyklerykalizm. - A to jest za mało, żeby sklejać partię polityczną  - powiedział Grupiński.
W opinii Henryka Wujca z Kancelarii Prezydenta Janusz Palikot w ogóle niepotrzebnie zajął się polityką.
- On był świetnym biznesmenem, świetnym mecenasem kultury, gdyby wrócił do tych poprzednich ról to naprawdę byłaby bardzo ciekawa osobowość - ocenił Henryk Wujec.
Z kolei Jarosław Gowin z Polski Razem jest przekonany, że Janusz Palikot wróci do Platformy Obywatelskiej.
Natomiast Jerzy Wenderlich z SLD ujawnił, że następni posłowie z Ruchu Palikota szykują się do odejścia. - Jeden z posłów, którzy odeszli powiedział mi, że spośród tych 15, którzy zostali, cztery podpisały już deklarację, że występują z Ruchu Palikota, tylko Janusz Palikot jeszcze o tym nie wie - powiedział.
Dwóch posłów, którzy wczoraj opuścili Twój Ruch, przeszło do klubu SLD. Po wyborach w 2011 roku ówczesny Ruch Palikota miał 40 mandatów i był trzecią siłą w Sejmie. Wczoraj rezygnację z Twojego Ruchu złożyli między innymi: Artur Dębski, Armand Ryfiński, Wojciech Penkalski, Wincenty Elsner i Roman Kotliński.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje