Reklama

Reklama

PO nie weźmie udziału w obchodach 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych

W niedzielę rano, na dwie godziny przez oficjalnymi uroczystościami związanymi z 35. rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych, politycy PO złożyli kwiaty pod bramą Stoczni Szczecińskiej. - Nie jest to święto wszystkich Polaków, ale polityków PiS i NSZZ "Solidarności" - powiedział dziś przed stocznią senator Norbert Obrycki.

- Mimo usilnych naszych starań najważniejsi urzędnicy państwa: premier oraz marszałkowie nie zostali zaproszeni - powiedział senator Obrycki. 

Szef zachodniopomorskiej "Solidarności" Mieczysław Jurek, tłumaczył kilka dni wcześniej, że brak zaproszenia premier Ewy Kopacz związany jest z nieprzychylną atmosferą, która czekałaby na nią pod Stocznią Szczecińską. 

- Najpierw trzeba przestać buczeć i wpłynąć na swoich kolegów związkowców, by do takich scen nie dochodziło. Powinniśmy myśleć o powadze państwa. Mamy prawo do wspólnego świętowania - skomentowała Magdalena Kochan, posłanka PO. 

Reklama

Uroczystości jubileuszowe pod bramą Stoczni Szczecińskiej z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy, a także szefa NSZZ "Solidarność" Piotra Dudy rozpoczęły się o godz. 10:30. Zaplanowano również uroczystą mszę i złożenie kwiatów pod pomnikiem Ofiar Grudnia 70. R

Również dzisiaj, w centrum miasta, o godz. 17 odbędzie się wernisaż wystawy plenerowej pod tytułem "Stocznia Szczecińska. Historia nie tylko polityczna", stworzonej przez historyków szczecińskiego oddziału IPN. 

Uroczystości jubileuszowe zakończą się koncertem "3 x Wolność" w Filharmonii Szczecińskiej (początek o godz. 19).      

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy