Reklama

Reklama

Partia leku na trądzik wycofana z aptek

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu z obrotu dwóch preparatów. Z aptecznych półek zniknie popularny żel na trądzik i lek na stwardnienie rozsiane.


Preparat na trądzik

Powodem wycofania z obrotu preparatu stosowanego w leczeniu trądziku - Klindacinu T w żelu (10 mlg/g, seria produktu o numerze 3041114 i dacie ważności: 11.2016.) było  "przekroczenia dopuszczalnego poziomu największego pojedynczego zanieczyszczenia oznaczanego metodą HPLC."

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Podmiotem odpowiedzialnym są Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A. Klindacin T jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego i innych zakażeń skóry, wywołanych przez bakterie wrażliwe na klindomycynę.

Reklama


Lek na stwardnienie rozsiane

Ze sprzedaży został także wycofany preparat, stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego. Z aptek znika Betaferon 250 mcg/ml proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań o numerach serii:

numer serii: 42146A, data ważności: 30.04.2016

numer serii: 42147A, data ważności: 30.04.2016

Podmiotem odpowiedzialnym jest Bayer Pharma AG, Niemcy. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. 

Decyzja została podjęta jako działanie zapobiegawcze w związku z wystąpieniem pojedynczego przekroczenia limitów monitoringu środowiska produkcyjnego podczas napełniania fiolek z produktem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje