Reklama

Papież: Budować mosty tam, gdzie wznosi się mury ze strachu

Papież Franciszek zaapelował w sobotę o budowę na świecie mostów tam, gdzie “wznosi się mury ze strachu przed innymi". Podczas audiencji dla organizacji z Francji, utworzonej przy tamtejszym episkopacie, mówił o potrzebie szerzenia "kultury miłosierdzia".

W czasie spotkania z Katolicką Delegacją Współpracy, organizacją wolontariatu utworzoną pół wieku temu pod wpływem encykliki Pawła VI “Populorum Progressio", Franciszek zachęcał do krzewienia mentalności, w której nikt nie patrzy na drugą osobę z obojętnością.

"Poprzez wasze inicjatywy, projekty i działania ukazujecie Kościół ubogi dla ubogich, Kościół wychodzący, bliski osób, które cierpią, doświadczają trudności, zepchnięcia na margines, wykluczenia"- oświadczył papież. Apelował też o "ekologiczne nawrócenie".

Reklama

Franciszek zauważył również, że słowo "solidarność" jest już "trochę zużyte" i "niekiedy źle interpretowane", ale - jak wyjaśnił - "wskazuje znacznie więcej niż sporadyczny akt wielkoduszności".

"Wymaga uformowania nowej mentalności, kierującej się pojęciami wspólnoty, priorytetu życia wszystkich w stosunku do posiadania dóbr przez niektórych" - mówił papież.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy