Reklama

Reklama

Ostatni dzień Przystanku Woodstock. W wypadku zginął 21-latek

Tragiczny wypadek podczas Przystanku Woodstock. Na terenie Kostrzyna doszło do potrącenia pieszego przez pociąg. 21-letni mężczyzna prawdopodobnie leżał na torach kolejowych. Pomimo reanimacji przez pracowników SOK mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Sobota jest trzecim, a zarazem ostatnim dniem Przystanku Woodstock. Na festiwalowym polu w Kostrzynie nad Odrą bawi się ponad 450 tys. osób.

Według szacunkowych danych Centrum Zarządzania Kryzysowego na Przystanku Woodstock bawi się ponad 450 tys. osób. Liczba ta stale rośnie i może przekroczyć pół miliona.

Reklama

W sobotę gośćmi Akademii Sztuk Przepięknych byli prof. Lew Starowicz i Grzegorz Miecugow. W ASP miał wystąpić również Emir Kusturica, jednak w ostatniej chwili odwołał spotkanie. Urodzonego w byłej Jugosławii muzyka zastąpił Bogusław Wołoszański, który wygłosił ciekawy wykład o wkładzie Polski w historię Europy.

Wszystko o Przystanku Woodstock. Zobacz!

Zdarzyło się kilka przykrych wyjątków


Na Przystanku Woodstock wciąż jest bezpiecznie, lecz zdarzyło się kilka przykrych wyjątków. Pierwszym z nich było zakłócenie w ASP programu Szkło kontaktowe, który prowadził Miecugow z Arturem Andrusem.

Młody mężczyzna wtargnął na scenę z kartką "TVN kłamie" i uderzył Miecugowa. 25-latek z Białegostoku został szybko wyprowadzony przez ochronę i przekazany policji. Usłyszał zarzuty zakłócenia imprezy masowej i używania przemocy wobec dziennikarza. Grozić mu może za to do trzech lat więzienia.

Miecugow o napastniku. Zobacz więcej.

Do tego incydentu odniósł się premier Donald Tusk. Mówił w Łowiczu dziennikarzom, że ma "wewnętrzną potrzebę" powiedzieć, iż nie akceptuje i uważa za coś wyjątkowo ohydnego używanie przemocy wobec kogoś dlatego, że ten ktoś ma inne poglądy. - Przemoc w życiu publicznym jest zawsze złem i będziemy z tym starali się naprawdę bardzo skutecznie walczyć - podkreślił premier.

Policjanci apelują do uczestników imprezy

Na terenie Kostrzyna doszło również do potrącenia pieszego przez pociąg. 21-letni mężczyzna prawdopodobnie leżał na torach kolejowych. Pomimo reanimacji przez pracowników SOK poszkodowany w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Policjanci odnotowali 32 zgłoszenia dotyczące drobnych kradzieży telefonów oraz plecaków. Zatrzymano 51 osób posiadających narkotyki (lecz tylko kilka na polu woodstockowym) oraz 9 nietrzeźwych kierowców.

Policjanci apelują do uczestników imprezy o unikanie zachowań, które mogą doprowadzić do wypadku. "S- czególnie niebezpieczne jest chodzenie w bezpośrednim sąsiedztwie torowiska kolejowego i kąpiel w rzekach. Starajmy się także nie pozostawiać bez kontroli osób, które są wyczerpane po koncertowych atrakcjach, a wcześniej spożywały alkohol - powiedział podkom. Sławomir Konieczny.

Dowiedz się więcej na temat: fakty dnia | Przystanek Woodstock

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama