Reklama

Reklama

Nigeria: Zawalił się 21-piętrowy budynek w Lagos. Ludzie uwięzieni pod gruzami

W Lagos, największym mieście Nigerii zawalił się 21-piętrowy budynek. Służby potwierdziły, że w środku znajdowali się ludzie. Po kilku godzinach akcji ratunkowej spod gruzów wydostano trzy osoby. Nie wiadomo ile osób jest zaginionych.

Budynek położony jest w zamożnej dzielnicy Ikoyi. Na filmach i zdjęciach udostępnionych w mediach społecznościowych m.in. na Twitterze widać miejsce zawalenia i wielometrową stertę betonowych płyt i gruzu.

- Myślałem, że to trzęsienie ziemi, kiedy wybiegłem z mieszkania tuż po godzinie 15 (czasu lokalnego - red.). Poczułem, że budynek się rusza i wiedziałem, że coś jest nie tak - powiedział CNN Olu Apata, mieszkający w pobliżu prezes Nigeryjskiej Izby Adwokackiej.

"Budowa trwa od dwóch lat"

Apata przekazał, że budowa trwa od dwóch lat i że deweloper odbył spotkanie z potencjalnymi nabywcami wcześniej tego samego dnia.

Reklama

Zawalenia się budynków są stosunkowo częstym zjawiskiem w Lagos, największym mieście Nigerii zamieszkanym przez około 20 milionów ludzi - przypomina CNN. W 2019 roku zawalenie się dwóch budynków, w tym jednego mieszczącego szkołę, spowodowało śmierć kilkudziesięciu osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje