Reklama

Reklama

Niemcy: Agresywny pies zablokował trzy perony dworca głównego

23-letni mężczyzna kupił psa od mężczyzny na stacji kolejowej. Pies był agresywny i ugryzł nowego właściciela, dlatego ten zdecydował się przywiązać zwierzę do słupa i wezwać policję. Sprawę opisuję tygodnik "Spiegel".

Mężczyzna przywiązał rottweilera, z którym nie potrafił sobie poradzić do słupa na peronie dworca w Bremie, w północnych Niemczech. Wezwał na pomoc policję. Funkcjonariusze również mieli problemy z wyprowadzeniem psa. Trzeba było zablokować perony - pisze w czwartek (26 listopada) portal tygodnika "Spiegel".

Na dworcu głównym w Bremie przestraszony i agresywny pies rasy rottweiler i jego nie mniej przestraszony nowy właściciel doprowadzili do zamknięcia peronu i zmian w ruchu pociagów.

Podejrzany "hodowca"

Według policji 23-letek kupił zwierzę za 50 euro w środę wieczorem od mężczyzny na stacji kolejowej. Sprzedawca i kupiec skontaktowali się przez ogłoszenie na forum internetowym. "Sama wątpliwa okoliczność pozyskania żywej istoty bez zaufania do sprzedawcy" na stacji kolejowej "była niezrozumiała dla policji federalnej" - głosi komunikat służb.

Reklama

Według policjantów przestraszony pies ugryzł 23-latka, który go kupił. Mężczyzna nie wiedział, jak sobie poradzić ze zwierzęciem, więc przywiązał wychudzonego rottweilera do słupa na peronie 2 i zaalarmował policję.

Trzy perony zostały zamknięte

Jednak pies nie pozwolił nikomu się zbliżyć i warczał także na funkcjonariuszy policji federalnej. Nie było mowy, żeby założyć mu kaganiec. Nie było również jasne czy lina, którą był przywiązany do słupa nie zerwie się. Aby chronić pasażerów, perony 1-3 zostały zamknięte, a pociągi przeniesione. Pies otrzymał w końcu środek uspokajający w jedzeniu.

Treserom psów służbowych policji udało się następnie wprowadzić go do specjalnej skrzyni transportowej. "Niedożywiony rottweiler jest poddany kwarantannie w schronisku dla zwierząt i miejmy nadzieję, że pewnego dnia może zostać oddany w dobre ręce" - pisze "Spiegel".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy