Reklama

Reklama

"Nie zaprzestajemy wydobycia". Prezes Czemiel-Grzybowska o sytuacji kopalni Turów

Prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Wioletta Czemiel-Grzybowska zapewniła w programie Polsat News "Debata Tygodnia", że kopania Turów nie zaprzestaje wydobycia. - Działamy zgodnie z prawem na podstawie koncesji - powiedziała.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej przychylił się do wniosku Czech i w piątek nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wydobycia w kopalni Turów do czasu merytorycznego rozstrzygnięcia.

"Polska zostaje zobowiązana do natychmiastowego zaprzestania wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Podnoszone przez Czechy zarzuty dotyczące stanu faktycznego i prawnego uzasadniają zarządzenie wnioskowanych środków tymczasowych" - czytamy w postanowieniu wydanym przez wiceprezes Trybunału.

- Podejmowane dziś działa są dla nas w pełni niezrozumiałe - mówiła Wioletta Czemiel-Grzybowska w programie "Debata Tygodnia". Prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna dodała: - Nie zaprzestajemy wydobycia węgla. 

Reklama

"Wszystko to zostało uwzględnione w raporcie"

Czemiel-Grzybowska wyjaśniała, że kopalnia Turów "funkcjonuje na podstawie koncesji wydanej zgodnie z prawem". 

- Został także przygotowany raport środowiskowy - wspólnie ze stronami, czyli z jednostkami samorządu terytorialnego, ale także z administracją publiczną - mówiła. Zwróciła uwagę, że w jego przygotowaniu "uczestniczyli także przedstawiciele strony czeskiej i niemieckiej". 

- Wspólnie wskazywali, co w tym raporcie powinno się znaleźć i jakie środki zapobiegawcze powinny być wprowadzone, aby kopalnia funkcjonowała z poszanowaniem prawa środowiska krajowego i europejskiego. Wszystko to zostało uwzględnione w raporcie - zapewniała.  

Czytaj także: Polityk PiS: Absurdalne, to nie wyrok 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje