Reklama

Nie może opuścić Izraela do 9999 roku, bo nie płacił alimentów

44-letni obywatel Australii nie będzie mógł opuścić Izraela do 9999 roku. Powodem nałożenia kary było uchylanie się od opłat alimentacyjnych. - Jestem jednym z wielu Australijczyków, którzy są prześladowani przez izraelskie sądownictwo tylko dlatego, że poślubili obywatelkę Izraela - powiedział mężczyzna.

Noam Huppert, 44-letni obywatel Australii, w związku z uchylaniem się od opłat alimentacyjnych nie będzie mógł opuścić Izraela do 9999 roku - poinformowała w poniedziałek izraelska gazeta "Jerusalem Post".

Zakaz opuszczania Izraela nałożono w roku 2013. Jego zniesienie nastąpi po wpłaceniu przez Hupperta określonych na 3,34 mln dolarów alimentów.

- Od 2013 roku jestem zamknięty w Izraelu. Jestem jednym z wielu Australijczyków, którzy są prześladowani przez izraelskie sądownictwo tylko dlatego, że poślubili obywatelkę Izraela - powiedział Noam Huppert.

Reklama

Australijczyk objęty zakazem wyjazdu do roku 9999 roku

Jak pisze "Jerusalem Post", Huppert został objęty zakazem wyjazdu do roku 9999, ponieważ była to najpóźniejsza data, którą można było wpisać w polu określającym datę, do której dana osoba nie może opuszczać Izraela.

Izraelskim przepisom dotyczącym rozwodów i alimentów zarzucano wcześniej "niejasność i niesprawiedliwość". Reżyser Sorin Luca, który tworzy film dokumentalny o izraelskich prawach rozwodowych, twierdzi, że "kobieta może z łatwością nałożyć zakaz podróżowania na ojca, żądając alimentów na dziecko, które mogą rozciągać się na cały okres trwania dzieciństwa".

PAP
Dowiedz się więcej na temat: australijczyk | Izrael | niepłacone alimenty | alimenty

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy