Reklama

Neumann: Duda jest politycznym cynglem PiS-u

​Sławomir Neumann twierdzi, że szef Solidarności Piotr Duda wpisuje się w kampanię wyborczą PiS-u. Związek domaga się dymisji profesora Mariana Zembali za jego wypowiedź w Faktach TVN o tym, że jeśli ktokolwiek z pracowników jego szpitala podjąłby strajk, następnego dnia byłby zwolniony.

Wiceminister zdrowia uważa jednak, że ze strony Piotra Dudy przydałoby się trochę dobrej woli, a nie tylko "bycie politycznym cynglem". Neumann podkreślił, że składanie wniosku o dymisję ministra po dwóch dniach jego pracy jest grubym nadużyciem i polityczną zadymą.
Dodał, że gdyby Solidarność prześledziła dotychczasowe działania profesora Zembali, nie wyciągałaby daleko idących wniosków. Polityk przypomina, że prof. Zembala wczoraj spotkał się z pielęgniarkami i próbował szukać konsensusu. Sławomir Neumann dodał, że Piotr Duda mógł sobie zadać trud i sprawdzić, jak obecny minister zarządzał swoim śląskim Centrum Chorób Serca i czy kogokolwiek wyrzucił za strajk. - Takie rzeczy nie miały miejsca - podkreślił Neumann.
Szef NSZZ Solidarność wystosował już list do premier Ewy Kopacz z żądaniem dymisji nowego ministra.

Reklama

Informacyjna Agencja Radiowa

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy