Reklama

Reklama

Najczęściej komentowane newsy tygodnia w serwisach informacyjnych INTERIA.PL

Wyremontowana droga rozpuściła się w upale, Artur Szpilka zwyciężył po raz 15. w swojej zawodowej karierze, a w Radomiu odsłonięto pierwszy pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich - to najczęściej komentowane informacje na portalu INTERIA.PL w mijającym tygodniu.


Reklama

Ponad 30-stopniowy upał rozpuścił asfalt i smołę na drodze z małopolskiego Olkusza do Klucz. Remontowana niedawno droga numer 791 klei się więc do opon i butów. 

- Winne są upały - komentuje Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. - Dla nas to też zaskoczenie, że wyremontowana droga tak łatwo poddała się wysokiej temperaturze - przyznaje.

Jego tłumaczenie zbulwersowało użytkowników INTERIA.PL. "W Szwecji latem również mają upały, zimy mają znacznie ostrzejsze niż u nas, zestawy samochodowe jeżdżą znacznie dłuższe (i cięższe) niż u nas, a kolein i pęknięć w asfalcie u nich się nie uświadczy. Jak to jest panowie drogowcy?" - pyta Zatroskany, a w podobnym tonie wypowiada się ponad 800 osób, które skomentowały tekst Wyremontowana droga... rozpuściła się w upale!.

Zagranica kradnie nasze dzieci

"Inne kraje zachęcają naszych emigrantów do rodzenia dzieci. Przez to my szybko odczujemy demograficzną zapaść" - czytamy w tekście "Zagranica kradnie nasze dzieci. Słono za to zapłacimy za dwadzieścia lat" w serwisie Biznes INTERIA.PL.

Jak ocenia profesor Krystyna Iglicka, demograf i rektor Uczelni Łazarskiego, za granicą jest już 2,5 miliona Polaków. Ci ludzie "gdyby mieli pracę, mogliby przyczyniać się do wzrostu zamożności Polski. W przyszłości mogłyby robić to także ich dzieci" - twierdzi prof. Zenon Wiśniewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

"Polska, jak pomaga rodzinie, odpowiedź jest prosta - wcale, młoda matka myśli, jak tu pozbyć się dziecka" - stwierdza w komentarzu niepolka. 

Niepokonany Szpilka zanotował piętnaste zwycięstwo w karierze

- Artur! Więcej ciosów prostych! Podnoś te ręce wyżej! Komu ty chcesz się pokazać?! Podnieś ręce, rozumiesz? - miedzy rundami grzmiał trener "Szpili", Fiodor Łapin.

Szpilka konsekwentnie prawej nie podnosił i nie obyło się bez drobnych problemów, ale po 10 rundach sędziowie nie mieli wątpliwości, że zwyciężył Polak.

Internauci, którzy w zdecydowanej większości prawie 500 komentarzach pod newsem o zwycięstwie Szpilki, skupili się na krytyce umiejętności Polaka. 

"Wyobraźcie sobie walkę Kliczko - Szpilka. (...) Czy oni liczą, że za 2 lata Kliczki się wycofają?" - pyta samiecalfa.

Uroczystości odsłonięcia pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich

- To nie mgła, to nie nawigacja, to nie brzoza. Wyście wcześniej nas zabili. "Odstrzelimy ich, kaczorów", mówiliście, "kartoflane nosy" mówiliście na nas (....) Ziemia smoleńska będzie pamiętać i będzie wyrzutem sumienia. Przekopaliście, przesialiście i przekłamaliście wszystko, ale połamane skrzydła pamiętają (...)  - takich słów użył w homilii biskup Zawitkowski w trakcie uroczystości odsłonięcia pomnika pary prezydenckiej w Radomiu.

"Radom. 200 tys mieszkańców, 30 proc. bezrobotnych. Od 10 lat rządzi PiS. Jedyna poważna inwestycja to pomnik smoleński" - stwierdza rec w jednym z najczęściej ocenianych spośród 2500 komentarzy pod informacją pomnika Marii i Lecha Kaczyńskich.

-----

FORUM: "W imię Boga" - tak powinna zaczynać się konstytucja - Najpopolarniejszy w zeszłym tygodniu wątek dotyczący bieżących wydarzeń.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama