Reklama

Reklama

Najczęściej komentowane newsy mijającego tygodnia

Decyzja autora sukcesu sieci Biedronka o odejściu, artykuł o korzyściach montowanie kamer w samochodzie, przegrana polskich siatkarzy w Mistrzostwach Europy i słowa Wałęsy o połączeniu Niemiec i Polski w jedno państwo - to najczęściej komentowane teksty tygodnia w serwisach informacyjnych INTERIA.PL.

Alexandre Soares dos Santos, długoletni prezes grupy Jeronimo Martins, odchodzi z portugalskiej firmy.

Reklama

Soares dos Santos był autorem jednej z najbardziej korzystnych dla grupy JM decyzji - wejścia na polski rynek detaliczny w 1995 r. i rozwinięcia dyskontów Biedronka. Lider polskiego detalu ma obecnie już ponad 65-procentowy udział w całości sprzedaży prowadzonej przez portugalską grupę.

 "Zyski tej firmy trafiają do innego kraju, Portugalii. Polacy będą ubożeć przez straty w handlu, będą jeszcze bardziej kupować w Biedronce, jak masochiści, aż z dziadostwa padną na nos" - komentuje Muzyk_leon w jednym z najpopularniejszych komentarzy.

Dlaczego warto mieć kamerkę?

 "Dlaczego namawiam do montowania kamerek? Dlatego, że po prostu warto bronić siebie i swoich interesów. Zwłaszcza, że sprawiedliwość w dzisiejszych czasach ma różne oblicza" pisze Polski kierowca w tekście Montujcie kamerki. Warto bronić siebie i swoich interesów.

"Czytajcie dokładnie: sąd swobodnie ma prawo decydować o przydatności dowodu w sprawie na podstawie doświadczenia życiowego pani sędzi. Biada wam, jeśli doświadczenie życiowe dwudziestokilkuletniej panienki, które decyduje o waszej winie lub niewinności, jest inne niż wasze. Lub jeśli zostało skorygowane większa kasą od waszego przeciwnika. Cieszcie się kamerkami, nie zapominając jednak, że w Polsce wyrok można kupić tak, jak pietruszkę na bazarze" - komentuje Doświadczony. Jego komentarz zykał uznanie 150 użytkowników przy 12 negatywnych.

Siatkarskie ME: Polska - Bułgaria 2:3 w walce o ćwierćfinał

Polscy siatkarze przegrali w gdańskiej Ergo Arenie z Bułgarią 2:3 w meczu o ćwierćfinał mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Polsce i Danii, i odpadli z turnieju.

Pod tą informacją ponad 1000 osób zdecydowało się wyrazić swój żal. "Koszykarze - wtopa totalna, Piłkarze - wtopa totalna, siatkarki - wtopa totalna, siatkarze - wtopa totalna, tenisiści - wtopa totalna, lekkoatleci - wtopa totalna - to są wszystkie dyscypliny sportowe, które od pani minister Muchy dostały największe wsparcie z budżetu państwa! Ja się pytam: na co idą te miliony PLN? No na co?" - pisał KiBiCeK, a jego komentarz zyskał ponad 250 głosów na "tak".

Wałęsa: Z Polski i Niemiec trzeba zrobić jedno państwo

"Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa" - powiedział między innymi w rozmowie z rosyjską agencją ITAR-TASS były prezydent Lech Wałęsa.

Jego słowa zebrały na naszym portalu ponad 3 tys. komentarzy. "Jedno ekonomiczne Państwo, z odpowiednimi regulacjami i zachowaniem pełnej suwerenności po obu granicach. Myślcie do przodu, nie do tyłu. Pomysł jest super,  tylko naród jeszcze nie dorosnął. do takiej idei. I pewnie szybko nie dorośnie - bo wygryzie go "patriotyzm"  - słowo, które dzieli Polaków" - napisał efreravga w jednym z najczęściej ocenianych komentarzy.

Najpopularniejszy wątek na Forum INTERIA.PL: Wróci zasadnicza służba wojskowa? To potrzebne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje