Reklama

Reklama

Na rzece Jangcy zatonął statek z ponad 450 osobami na pokładzie

Statek pasażerski z 452 osobami na pokładzie zatonął wczoraj na rzece Jangcy w Chinach. Z najnowszych ustaleń wynika, że że zginęło co najmniej pięć osób, a dwanaście kolejnych uratowano. Jednostka zatonęła, po tym jak wpłynęła w strefę cyklonu.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa, w której uczestniczy ponad 50 statków i 3 tys. osób. Siedem osób miało samodzielnie dostać się na brzeg, po czym zaalarmować o katastrofie służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w prowincji Hebei na wschodzie kraju. W miejscu, w którym statek zatonął, woda ma 15 metrów głębokości. Jednostka płynęła z miasta Nankin do Czungcing w środkowej części Chin. O udzielenie pilnej pomocy potrzebującym zaapelował prezydent kraju Xi Jinping. Na miejsce udał się natomiast szef rządu Li Keqiang, aby osobiście nadzorować akcję ratunkową.

Reklama

Państwowa agencja Xinhua dodaje, że wśród uratowanych są kapitan i główny inżynier. Z ich relacji wynika, że po tym jak doszło do nagłego załamania pogody statek zaczął szybko nabierać wody. Agencja zwraca uwagę, że wieczorem akcję ratunkową utrudniała zła pogoda - w okolicy, w której doszło do katastrofy, przechodził cyklon. To właśnie silny wiatr i mocne opady deszczu miały doprowadzić do katastrofy. Gazeta "Dziennik Ludowy" podaje, że jednostka zatonęła w ciągu dwóch minut.

Xinhua podkreśla, że na pokładzie statku znajdowało się 405 pasażerów z Chin, pięciu pracowników biur podróży i 47 członków załogi. Natomiast chińska telewizja CCTV podkreśla, że pasażerów było 406. Większość z nich to osoby starsze - w wieku od 50 do 80 lat. Według CCTV statek był przystosowany do przewożenia maksymalnie 535 ludzi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy