Reklama

Reklama

Michał Dworczyk: Niech Borys Budka zajmie się rozwiązywaniem problemów PO

Szef KPRM Michał Dworczyk, odniósł się do sobotniej prezentacji doktryny politycznej "Bezpieczna Polska". - Niech przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka zajmie się rozwiązywaniem problemów PO. Politykę zagraniczną prowadzi MSZ - powiedział.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka zaprezentował w sobotę wizję zmian w polityce zagranicznej. W ramach doktryny politycznej "Bezpieczna Polska" PO chce m.in. odbudowy relacji z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi.

Podczas briefingu pod KPRM Dworczyk został zapytany, czy kraj potrzebuje "Bezpiecznej Polski" Borysa Budki. - Nie chcę się odnosić do kuriozalnych wypowiedzi. Słyszałem ich fragmenty. Myślę, że to jest temat na oddzielną konferencję - odpowiedział.

"Politykę zagraniczną prowadzi MSZ"

- Platforma Obywatelska i pan przewodniczący Borys Budka ma dostatecznie problemów swojej formacji, niech się zajmie ich rozwiązaniem, a politykę zagraniczną prowadzi Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP - podkreślił szef KPRM.

Reklama

Trzy filary nowej doktryny politycznej "Bezpieczna Polska", którą w sobotę zaprezentowali m.in. szef PO Borys Budka i były minister spraw zagranicznych, europoseł Radosław Sikorski to: odbudowa relacji Polski wewnątrz UE oraz przywrócenie partnerskich relacji z USA i skutecznej, sprawczej polityki wschodniej.

Obaj politycy w ostrych słowach krytykowali politykę Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy. Budka ocenił m.in., że Polska tak samotna jak obecnie nie była od czasów rozbiorów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne