Reklama

Mariusz Błaszczak: Mamy układ PO-PSL-SLD

- Mamy układ władzy szerszy niż formalna koalicja PO i PSL, bo dotyczy on także SLD – tak o nominacjach sędziów Trybunału Konstytucyjnego powiedział Mariusz Błaszczak.

- Chciałbym to bardzo mocno podkreślić, że Trybunał Konstytucyjny  nie powinien być wykorzystywany to tego, żeby tworzyć bariery w zmianach, jakie zostaną przeprowadzone w naszym kraju, jeśli PiS wygra wybory. A można by to tak określić, że układ władzy: PO, PSL i SLD próbuje stworzyć koalicję antyPiS, która w Trybunale Konstytucyjnym będzie blokowała zmiany łamiąc Konstytucję (...). 

- Rząd kolacji PO-PSL to rząd, który rządzi już 8 lat. Premier Kopacz, która była Marszałkiem Sejmu i Ministrem Zdrowia współposiada za całe 8 lat (...). A te 8 lat, choćby w zakresie ochrony zdrowia, podsumował raport NIK, w którym przedstawiane są niepodważalne informacje o tym, że kolejki z roku na rok są coraz dłuższe - dodał Błaszczak. 

Reklama

- A jeśli chodzi o podsumowanie całości funkcjonowania pani premier Ewy Kopacz to dzisiejszy dzień jest dniem symbolicznym. Dziś mija termin zobowiązania, które premier podjęła publicznie w sprawie naprawy sytuacji w górnictwie. No i okazuje się, że to była pusta obietnica - podsumował Bałszczak. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama