Reklama

Marcin Kędryna, szef biura prasowego, odchodzi z Kancelarii Prezydenta

Dyrektor biura prasowego Marcin Kędryna odchodzi z Kancelarii Prezydenta. Wcześniej udzielił wywiadu w Tygodniku polsatnews.pl, który, jak podała Wirtualna Polska, "nie spodobał się prezydentowi". Do pełnienia jego funkcji został oddelegowany rzecznik Andrzeja Dudy Błażej Spychalski.

Marcin Kędryna, dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta, kończy pracę w grudniu. Jego obowiązki przejmuje rzecznik Andrzeja Dudy - Błażej Spychalski czytamy w serwisie polsatnews.pl.

Z tweeta Kędryny wynika, że decyzja zapadła w ubiegły wtorek.

Kędryna przekazał na Twitterze: "Kości zostały rzucone. (w zeszły wtorek)". Odchodzący szef Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta sugeruje powrót do pisania bloga "Codzienne trzy negatywy", którego jest autorem.

Reklama

"Prezydent w Polsce jest ofiarą Konstytucji"

W wywiadzie dla Tygodnika polsatnews.pl, który ukazał się 16 października, Marcin Kędryna powiedział m.in.: - Prezydent w Polsce jest ofiarą Konstytucji, która jest beznadziejna. Mamy w Polsce człowieka-urząd, który ma gigantyczną legitymację i minimalne możliwości. Jedyne, co może robić prezydent, by zaistnieć w mediach jako niezależny polityk, to walczyć z rządem.

Z kolei zapytany o cele drugiej kadencji Andrzeja Dudy stwierdził: - Nie będę się wypowiadał w jego imieniu - nie jestem jego rzecznikiem. Wydaje mi się, że będzie dalej dbał o "dobrą zmianę", bo rządy PiS-u realizują program, na którym zależy większości Polaków. Pilnował, żeby nie szli na skróty - zwłaszcza, gdy te skróty są sprzeczne z Konstytucją.

Kędryna opowiedział Piotrowi Witwickiemu o trwającej kilkadziesiąt lat znajomości z Dudą.

- Znamy się 40 lat. Skłamałbym, mówiąc, że jego wygrana w wyborach niczego nie zmieniła w naszym układzie. Zmieniła. Ale nie na tyle, żebym zapomniał, jak ma na imię. Albo drżał, czy aby krzywo na mnie nie spojrzy. Czasem stąpam po cienkim lodzie. Ale na razie ma do mnie cierpliwość - mówił Kędryna, zapytany, czy zwraca się do głowy państwa po imieniu.

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy