Reklama

Reklama

Ksiądz Kotyński: Papież nie pochwalił homoseksualizmu

W słowach papieża nie było pochwały zachowań homoseksualnych- mówi IAR redemptorysta ksiądz Marek Kotyński. Franciszek nie głosił też żadnych nowych poglądów na ten temat. W ten sposób duchowny w rozmowie z IAR odniósł się do doniesień niektórych mediów jakoby papież był w tej kwestii bardziej ugodowy niż jego poprzednik. - Nic takiego się nie zdarzyło - dodaje ksiądz Marek Kotyński.

Duchowny przypomina, że Kościół katolicki potępia grzech, nigdy grzesznika. Papież w swojej wypowiedzi potwierdził też nauczanie zawarte w dokumencie na temat homoseksualizmu z 2003 roku.  - Tam jasno zapisano, że małżeństwo istnieje tylko między mężczyzną i kobietą. Tam także zwrócono uwagę, że osobom homoseksualnym należy się szacunek. Trzeba natomiast unikać jakiejkolwiek dyskryminacji wobec nich. Szacunek do homoseksualistów nie oznacza, że aprobujemy związki homoseksualne - o tym mówił papież -  dodaje ksiądz Marek Kotyński.

Reklama

Kościół cały czas pokazuje, że te związki są sprzeczne z prawem moralnym. Wczoraj w drodze powrotnej z Brazylii do Włoch Franciszek, odpowiadając na pytania dziennikarzy przypomniał, że homoseksualiści nie powinni być osądzani ani marginalizowani w życiu społecznym.

Dowiedz się więcej na temat: papież | Nowy papież | papież Franciszek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy