Reklama

Reklama

Kościół katolicki ostrzega przed ideą równości płci

Słowacki Kościół katolicki w ogłoszonym w niedzielę liście pasterskim ostrzega przed "pozorną szlachetnością" idei równości płci, ponieważ kryją się za nią dążenie do zniszczenia rodziny oraz ryzyko "sodomistycznej konfuzji", co ściągnie na ludzi karę Bożą.

Ludziom, gdy słuchają słów o "równości płci", kojarzą się one z czymś pozytywnym, rozumieją je jako twierdzenie, że mężczyźni i kobiety mają te same prawa - piszą słowaccy biskupi.       

Reklama

Tymczasem za szlachetnym hasłem "prawa człowieka" - ostrzega episkopat - kryją się zwolennicy "kultury śmierci", którzy dążą do tego, aby "mężczyzna nie czuł się już mężczyzną, a kobieta kobietą" i aby małżeństwo nie było już "związkiem mężczyzny i kobiety pobłogosławionym przez Boga".       

 Odrzucenie tożsamości mężczyzny i kobiety, bądź akceptacja par homoseksualnych prowadzi do "sodomistycznej konfuzji", która zasługuje na karę Bożą - czytamy w liście pasterskim słowackich biskupów.       

Ostrzegają oni również, że aktywni głosiciele równości płci mogą dążyć do narzucenia społeczeństwu "ideologii Sodomy" w systemie edukacyjnym kraju

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama