Reklama

Reklama

Koronawirus w natarciu. Minister zdrowia zwołał kolejny sztab kryzysowy

- Minister zdrowia Adam Niedzielski zwołał kolejny sztab kryzysowy. Informacje o wypracowanych rozwiązaniach w zakresie zwiększenia bazy łóżkowej i koordynacji opieki nad pacjentem w poszczególnych województwach będę podane we wtorek (6 października) - poinformował rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej rzecznik zwrócił uwagę, że wzrost zakażeń dotyczy wielu województw. - Powyżej 200 nowych przypadków jest w Małopolsce, na Mazowszu i w województwie pomorskim - zwrócił uwagę Andrusiewicz.

Zaznaczył, że respiratorów dla pacjentów covidowych jest wystarczająca ilość - ponad 830. - W tej chwili wykorzystanych jest 219. Nie grozi nam więc sytuacja, w której zabrakłoby respiratora - oświadczył Andrusiewicz.

Zwołano sztab kryzysowy

Rzecznik MZ poinformował, że minister zdrowia zwołał w poniedziałek kolejny sztab kryzysowy.

- Troską i celem zwołanych przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego sztabów jest koordynacja opieki nad pacjentem w poszczególnych województwach i możliwe zwiększenie w najbliższym czasie bazy łóżkowej - powiedział.

Reklama

Na pytanie o izolatoria i o personel medyczny Andrusiewicz powiedział, że Ministerstwo Zdrowia jest w stałym kontakcie z w konsultantem krajowym w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii prof. dr. hab. Radosławem Owczukiem.

- Przygotowujemy tu pewne rozwiązania. Jutro minister Niedzielski poinformuje dokładnie o wypracowanych rozwiązaniach w zakresie zwiększenia zarówno bazy łóżkowej, koordynacji opieki nad pacjentem w poszczególnych województwach, jak i dedykowaniu konkretnego personelu do opieki nad pacjentem - powiedział Andrusiewicz.

- Sądzę, że jutro będą podane kolejne decyzje - dodał.

Kolejny dzień z ponad 2 tys. zakażeniami

W poniedziałek (5 października) resort zdrowia podał, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 2006 osób. 

Nowe przypadki pochodzą z województw: mazowieckiego (336), małopolskiego (217), pomorskiego (202), wielkopolskiego (180), lubelskiego (172), podkarpackiego (142), łódzkiego (126), śląskiego (125), kujawsko-pomorskiego (109), podlaskiego (90), dolnośląskiego (87), lubuskiego (54), świętokrzyskiego (49), opolskiego (48), zachodniopomorskiego (41) i z warmińsko-mazurskiego (28). 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy