Reklama

Reklama

Kontrowersyjna nominacja Benedykta XVI

Austriacki ksiądz Gerhard Wagner o ultrakatolickich poglądach, o którym głośno było w mediach z powodu jego kontrowersyjnych wypowiedzi, został mianowany przez Benedykta XVI biskupem pomocniczym diecezji w Linzu.

Informację o nominacji ogłosiło watykańskie biuro prasowe.

Reklama

Włoska agencja Ansa przypomina, że w przeszłości ks. Wagner potępiał książki o Harrym Potterze jako przesiąknięte "satanizmem", a huragan Katrina uznał za karę za niemoralność, jaka szerzy się w Nowym Orleanie.

55-letni ksiądz był przez ponad 20 lat proboszczem parafii w Windischgarsten. W tym czasie stał się powszechnie znany, gdyż swymi publicznymi wypowiedziami wywoływał liczne polemiki.

W 2005 roku, gdy nad Nowym Orleanem przeszedł huragan , ksiądz Wagner stwierdził, że "nie było przypadkiem to, że zniszczonych zostało między innymi pięć klinik, gdzie przeprowadzano aborcje, oraz domy publiczne". Mówił wówczas austriackim mediom, że zastanawia się, czy "katastrofa naturalna nie była konsekwencją katastrofy duchowej".

Kilka lat wcześniej apelował do młodzieży o to, by nie czytała książek "Harry Potter", i oskarżył ich autorkę o "satanizm".

Dowiedz się więcej na temat: Benedykt XVI | ksiądz | Grzegorz Wagner | nominacja | Watykan

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy