Reklama

Reklama

Komorowski: Zgoda nie tylko buduje, ale i ładniej pachnie

​ Prezydent chwali efekty działania ustawy śmieciowej. Od miesiąca to samorządowi urzędnicy, a nie mieszkańcy decydują, kto w każdej z gmin zajmuje się wywózką odpadów.

Odwiedzający dziś Szczecin, prezydent Bronisław Komorowski podsumował pierwsze efekty wprowadzenia w życie nowych regulacji. Bronisław Komorowski wskazał na zachodniopomorską gminę Stępnica. 

Reklama

Tu trzykrotnie zwiększyła się ilość segregowanych śmieci i odpadów - zauważył prezydent. Chwalił też wspólne inicjatywy 22 gmin w dolinie rzeki Parsęty, która razem prowadzą gospodarkę wodno-ściekową. 

- Rozwiązywania problemów zagospodarowania śmieci nie widać. Jak się tego nie robi to bardzo czuć. Na przykładzie związków gminnych widać, że zgoda nie tylko buduje, ale i łaniej pachnie - powiedział prezydent. 

Podkreślił, że przy nowym rozdaniu środków unijnych na ochronę środowiska i gospodarkę komunalną należy budować, modernizować tak by uwzględniona była perspektywa rozwoju demograficznego. 

-Trzeba uwzględnić, gdzie ludzie będą mieszkać, ilu ich będzie, jak będą żyli, czy będą starzy czy młodzi. Nie chciałby wydawać pieniędzy w powietrze. Zawsze, nawet gigantyczna transza pieniędzy, jest ograniczona. 

To jak wydamy pieniądze będzie miało decydujący wpływ dla rozwoju całej Polski przez długie lata - dodał prezydent. Bronisław Komorowski podkreślił, że Polska po raz ostatni otrzyma tak dużą transzę pieniędzy z tytułu członkostwa w Unii Europejskiej.  

Marta Zabłocka

Dowiedz się więcej na temat: Bronisław Komorowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje