Reklama

Kantar: Koalicja Obywatelska dogania PiS

Jak wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego na początku grudnia, gdyby wybory do Sejmu odbyły się po epidemii koronawirusa, Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Obywatelska uzyskałyby po 25 proc. głosów. W Sejmie znalazłyby się także Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, Lewica, Konfederacja i PSL.


W wyborach wzięłoby udział 70 proc. respondentów pytanych przez Kantar.

Wśród Polaków, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach, największe poparcie uzyskały Prawo i Sprawiedliwość razem z Solidarną Polską i Porozumieniem oraz Koalicja Obywatelska. Oba ugrupowania osiągnęłyby po 25 proc. głosów. W porównaniu z listopadem poparcie PiS spadło o 5 pkt proc., a Koalicja Obywatelska zyskała 1 pkt proc.

 Kolejne miejsca w sondażu zajęły Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, na który chciałoby zagłosować 13 proc. respondentów, Lewica z 8 proc. poparciem, Konfederacja (6 proc.) i PSL-Koalicja Polska (5 proc.). 

Reklama

Próg wyborczy

Pod progiem znalazłby się Kukiz'15 z 2 proc. wskazaniem przez badanych.

Spośród osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 16 proc. nie potrafiło zdecydować, na kogo oddałoby głos.

Badanie przeprowadzono w dniach 4-9 grudnia 2020 r. na reprezentatywnej próbie 987 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Przeprowadzono je techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy