Reklama

Reklama

Jens Stoltenberg: Wzywamy Rosję do przejrzystości działań przy granicy z Ukrainą

W ostatnich tygodniach obserwujemy dużą i nietypową koncentrację sił rosyjskich w pobliżu granic Ukrainy - oświadczył sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na konferencji prasowej w Brukseli. Wezwał Rosję do przejrzystości działań wojskowych.


W brukselskiej Kwaterze Głównej NATO gości w poniedziałek szef MSZ Ukrainy Dmytro Kułeba.

- Omówiliśmy właśnie sytuację bezpieczeństwa na Ukrainie i wokół niej. W ostatnich tygodniach obserwujemy dużą i nietypową koncentrację sił rosyjskich w pobliżu granic Ukrainy, podobną do rosyjskiej rozbudowy (sił zbrojnych) na Krymie i regionie Morza Czarnego na początku tego roku. (...) Bardzo uważnie obserwujemy sytuację - powiedział szef NATO Jens Stoltenberg po spotkaniu z ukraińskim ministrem.

- Wszelkie dalsze prowokacje lub agresywne działania ze strony Rosji byłyby poważnym problemem. Wzywamy Rosję do przejrzystości działań wojskowych. Ważne jest, aby zapobiegać eskalacji i redukować napięcia - dodał. 

Reklama

Jens Stoltenberg: Członkowie NATO zjednoczeni w potępieniu zachowania Rosji

Stoltenberg oznajmił, że NATO stoi po stronie Ukrainy. - Nie akceptujemy i nie będziemy akceptować bezprawnej aneksji Krymu przez Rosję. Apelujemy do Rosji o zaprzestanie wspierania bojowników w Donbasie. Wszyscy członkowie NATO są zjednoczeni w potępieniu zachowania Rosji - powiedział.

Podkreślił, że NATO i sojusznicy nadal zapewniają Ukrainie znaczące wsparcie polityczne i praktyczne. - Wsparcie NATO dla Ukrainy nie jest zagrożeniem dla Rosji. Ćwiczenia NATO i sojuszników w regionie Morza Czarnego mają charakter defensywny i transparentny - wskazał.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje