Reklama

Jarosław Gowin: Rząd rozważa zakaz podróży służbowych

- Rząd zastanawia się nad wprowadzeniem zakazu podróży służbowych, ale ostateczna decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona jutro. Dziś przedwcześnie jest spekulować - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Szef MRPiT zapowiedział też, że będzie nowelizacja Tarczy 6.0, "by wszystkie ulgi, środki pomocowe trafiły do przedsiębiorców".

Wicepremier Gowin pytany w Onet.pl o to, czy zaraz po świętach Bożego Narodzenia rząd zamierza zaostrzyć niektóre restrykcje m.in. wprowadzić dodatkowe ograniczenia dot. hoteli, handlu czy wprowadzić zakaz podróży służbowych, odpowiedział: "Konsultujemy te decyzje na bieżąco".

Narada

 - Dzisiaj odbyła się ważna narada o wynikach tej narady poinformuje jutro premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia (red. Adam) Niedzielski - wskazał Gowin. Zapewnił, że o kolejnych decyzjach rząd będzie informował z odpowiednim wyprzedzeniem.

Reklama

Dodał, że "następna transza decyzji, czas obowiązywania nowych regulacji będzie obejmował okres od 28 grudnia do 17 stycznia".

Jarosław Gowin zaznaczył, że podczas obrad rządowego zespołu kryzysowego "kluczowe decyzje były rekomendowane premierowi".

Pytany o otwarcie restauracji, placówek kultury, wicepremier wskazał, że zarówno w Polsce, jak i wszędzie w Europie zarówno "branża hotelarska, jak i gastronomiczna są na samym końcu, jeśli chodzi o likwidację obostrzeń".

Powrót do szkół

- Na samym początku są szkoły - klasy od 1-3. Jak najszybszy powrót do szkół to warunek nie tylko dobrego rozwoju intelektualnego, ale też osobowościowego dzieci - podkreślił wicepremier. Przyznał, że jeśli poziom zakażeń będzie porównywalny do obecnego, to "wszystko wskazuje na to, że od 18 stycznia uczniowie najmłodszych klas wrócą do szkół".

Obecnie obowiązujące obostrzenia epidemiczne pozwalają na pobyty w hotelach tylko w czasie podróży służbowych. Obowiązują one do 27 grudnia br

Tarcza 6.0

Ustawa ws. wsparcia dla przedsiębiorców działających w branżach, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z COVID-19, tzw. tarcza 6.0 przewiduje pomoc w postaci m.in. zwolnienia ze składek ZUS, trafi do firm z ok. 40 branż. Jej celem jest udzielenie wsparcia przedsiębiorcom działającym w branżach, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z wprowadzonymi obecnie zasadami bezpieczeństwa, mającymi zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19.

***

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii! 

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś! Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz! 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy