Reklama

Reklama

Holandia. Ulicami Hagi przejdzie marsz milczenia ku czci zamordowanego Polaka

Ulicami Hagi w sobotę przejdzie marsz milczenia ku czci zamordowanego w minionym tygodniu Polaka. 39-latek został 18 października wepchnięty pod tramwaj.

Do tragedii doszło na Rijswijkse Landingslaan w dzielnicy Ypenburg w Hadze. Pod nadjeżdżający tramwaj został wepchnięty 39-letni mężczyzna. Prokuratura, w oparciu o zeznania świadków, twierdzi, iż zabójstwa dokonał 15-letni mieszkaniec Hagi. Został on tymczasowo aresztowany.

Początkowo media poinformowały jedynie, iż tragicznie zmarły mężczyzna to bezdomny Polak. Z informacji przyjaciół zamordowanego, których cytuje dziennik "De Telegraaf" wynika, iż Polak przyjechał do Niderlandów z Niemiec pod koniec września, aby "zbudować swoją przyszłość".

Reklama

Zabójstwo Polaka w Holandii. "To nie jest normalne"

- To nie jest normalne, co stało się z tym ciężko pracującym człowiekiem - powiedział gazecie Bill Hoogenboom, który przyjaźnił się z tragicznie zmarłym.

W sobotę spod Ambasady RP w Hadze wyruszy marsz milczenia ku pamięci zabitego Polaka.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje