Reklama

Reklama

Gwiazdy światowego futbolu na audiencji u papieża

Gwiazdy światowego futbolu na audiencji u papieża. Do Watykanu na spotkanie z Franciszkiem wybrali się reprezentanci Włoch i Argentyny, które jutro rozegrają w Rzymie mecz towarzyski. Spotkanie będzie hołdem dla papieża-Argentyńczyka.

W Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego Franciszek spotkał się z piłkarzami Włoch i Argentyny. Sam Ojciec Święty żartował, że jego serce kibica jest rozdarte przed jutrzejszym spotkaniem.

Reklama

- Naprawdę trudno będzie mi kibicować, ale na szczęście to mecz towarzyski - przyznał. Jako pierwsi z papieżem mogli porozmawiać Lionel Messi i Mario Balotelli. Jak poinformowała watykańska kuria, każdy zawodnik mógł zamienić kilka słów z Franciszkiem. - Pamiętajcie, że jesteście przede wszystkim ludźmi w sporcie i w życiu  - powiedział papież zwracając się do zawodników.

Wezwał, by piłkarze dawali dobry przykład swoim fanom. Papież otrzymał również specjalną koszulkę piłkarską od obu reprezentacji. Sam Franciszek jest oddanym fanem futbolu. Od lat jest kibicem argentyńskiego klubu San Lorenzo.

Dowiedz się więcej na temat: papiez franciszek | Papież Franciszek I

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy