Reklama

Reklama

"GW": Narodowcy odejdą od Kukiza?

Paweł Kukiz powołał do życia Stowarzyszenie na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15, ale nie zostali do niego zaproszeni narodowcy, którzy dostali się do Sejmu z list Kukiza. Założyli oni własny zespół, który ma być początkiem budowania klubu poselskiego Ruchu Narodowego - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

 Stowarzyszenie Pawła Kukiza zostało powołane do życia tydzień temu. O tym, że narodowcy nie zostali zaproszeni na spotkanie założycielskie poinformował na Facebooku Robert Winnicki - podaje "Gazeta Wyborcza". 

Dwa dni później, narodowcy utworzyli Narodowo-Demokratyczny Zespół Parlamentarny. W jego skład weszli posłowie związani z Ruchem Narodowym, którzy dostali się do Sejmu z list Ruchu Kukiz'15. Dołączyli do nich także wybrani z list muzyka Jacek Wilk z KNP, Bartosz Jóźwiak z UPR, Tomasz Jaskóła (Stowarzyszenie Republikanie) i Paweł Szramka (Zmieleni.pl), oraz trzech posłów PiS i jeden z Prawicy RP. 

"To dla nas wstęp do wybijania się na niepodległość" - mówi w rozmowie z "GW" jeden z narodowców. Według rozmówcy gazety, narodowcy i Kukiz nie mogą dojść do porozumienia w sprawie obsady stanowisk. 

Więcej w "Gazecie Wyborczej".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy