Reklama

Reklama

Grecja: Trzęsienie ziemi na Krecie. ​To kolejny w ostatnim czasie wstrząs

We wtorek przed południem trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3 nawiedziło wschodnie wybrzeże Krety. Na chwilę obecną nie ma informacji o uszkodzeniach lub ofiarach. Według Europejskiego Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego trzęsienie to było odczuwalne w miejscach tak odległych jak Kair i Stambuł. Wydano ostrzeżenie przed tsunami.

Kreta. Kolejny wstrząs

To kolejny w ostatnim czasie wstrząs. Trzy tygodnie temu trzęsienie spowodowało śmierć jednej osoby i uszkodzenia kilkuset budynków.

Instytut Geologiczny w Atenach podał, że trzęsienie ziemi, które nawiedziło wyspę we wtorek rano, miało siłę około 6,3, a epicentrum wstrząsów zlokalizowane było pod wodą u wschodniego wybrzeża wyspy pod wioską Palekastro. 

- Trzęsienie było odczuwalne na całej wyspie i wywołało zaniepokojenie, ponieważ wciąż odczuwamy wstrząsy wtórne po poprzednim trzęsieniu - powiedział państwowemu radiu zastępca gubernatora regionu Krety, Yiannis Leondarakis.

Reklama

Kreta. Wydano ostrzeżenie przed tsunami

Według Europejskiego Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego trzęsienie miało miejsce na głębokości 2 km. 

Agencja poinformowała, że wstrząsy były odczuwalne w miejscach tak odległych jak Kair i Stambuł i wydała ostrzeżenie przed tsunami.

Nie ma na ten moment doniesień o ofiarach, rannych lub zniszczeniach.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy