Reklama

Reklama

"Gorąco polecam lekturę". Tusk zachęca do czytania wywiadu Interii

- Gorąco polecam lekturę tego wywiadu - mówił Donald Tusk podczas konferencji prasowej, odnosząc się do rozmowy Piotra Witwickiego i Marcina Fijołka z Jarosławem Kaczyńskim. - Kaczyński nie ukrywa swojej kapitulacji - komentował lider Platformy Obywatelskiej.

- Głośny wywiad prezesa Kaczyńskiego przeprowadzony przez Interię. Wszystkim polecam ten wywiad nie tylko dlatego, że w tym wywiadzie prezes Kaczyński w jakimś sensie poleca moją książkę, sam czytał jej fragmenty, czym się pochwalił, więc w rewanżu, ale nie tylko po to, żeby się zrewanżować, gorąco polecam wszystkim lekturę tego wywiadu - mówił Donald Tusk podczas wtorkowej konferencji prasowej, komentując wywiad jakiego Interii udzielił prezes PiS Jarosław Kaczyński. 

Cały wywiad Interii z Jarosławem Kaczyńskim można przeczytać tutaj.

- Właściwie prezes Kaczyński nie ukrywa swojej bezradności, kapitulacji. Jest politykiem kompletnie pogubionym. Wprost i to nie jest moja interpretacja, proszę przeczytać ten wywiad, mówi, że jego odpowiedzią na drożyznę w Polsce jest jego złorzeczenie w sklepie, kiedy widzi wysokie ceny - mówił dalej lider Platformy. 

Reklama

"Trzeba hekatomby, żeby Kaczyński działał"

- Proszę przeczytać odpowiedź prezesa Kaczyńskiego, co ma zamiar zrobić, kiedy nastąpi kolejna fala pandemii. Jego odpowiedzią jest rzecz niebywała. Jest gotowy pójść na całość, jest gotowy przemyśleć obowiązkowe szczepienia i realne egzekwowanie np. paszportu covidowego, jeśli się spełni prognoza, że milion ludzi zachoruje w Polsce. To znaczy, że naprawdę trzeba czekać na taką hekatombę, żeby prezes Kaczyński podjął działania - komentował Tusk. 

- Prezes Kaczyński też nie ukrywa, że sprawa Mejzy to przede wszystkim sprawa utrzymania większości. Mamy dzisiaj na czele obozu rządzącego człowieka, który zrujnował gospodarkę, czego efektem jest drożyzna, zrujnował pozycję międzynarodową Polski, de facto stoi na czele dzisiaj obozu rozbitego - ten konflikt z prezydentem Dudą i fakt, że większość zależy od niejakiego pana Mejzy, że ciągle na panu Mejzie wisi władza Kaczyńskiego, pokazuje, do czego doprowadziły rządy prezesa Kaczyńskiego - ocenił szef Platformy. 

"Wywiad jest dobitną ilustracją"

- Ten wywiad jest niezwykle dobitną i czytelną ilustracją tego jak bardzo pogubiony, jak bardzo zdezorientowany i de facto zrezygnowany jest prezes Kaczyński. Polska na ten przyszły rok potrzebuje silnej władzy, która będzie świadoma swoich celów - dodał. 

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu Interii, w którym odniósł się między innymi do wysokich cen, dymisji Łukasza Mejzy oraz działań Narodowego Banku Polskiego. 

Reklama

Reklama

Reklama