Reklama

​Gdy on ma ochotę rzadziej niż ty. O tym musisz wiedzieć!

Przekonanie, że to mężczyźni częściej chcą uprawiać seks nie zawsze jest zgodne z prawdą. Nie brakuje par, w których to kobieta potrzebuje więcej seksu niż jej partner, choć zwykle, dla obojga, taka sytuacja jest bardzo niezręczna.

Brytyjskie badania przeprowadzone w latach 2010-2012 wskazują, że na brak zainteresowania seksem skarży się 34 proc. kobiet i tylko 15 proc. mężczyzn.  Statystyki potwierdzają więc, że potrzeby mężczyzn w tym obszarze są wyższe. Tym więc bardziej, związki, które mierzą się ze znaczną różnicą popędu seksualnego są wystawione na poważną próbę. Sytuacja, w której to kobieta częściej pozostaje niezaspokojona seksualnie, nadwyrężą jej samoocenę, frustruje i wystawia relację na poważą próbę. Jak sobie z tym radzić?

Niskie libido to problem ciała

Reklama

Gdy partner traci zainteresowanie seksem, albo wykazuje mniejszy popęd, większość kobiet odbiera to bardzo osobiście. Czują się nieatrakcyjne, winne tego, że nie potrafią przykuć męskiej uwagi i wzbudzić pożądania w partnerze.

Tymczasem obniżony popęd seksualny to prawdopodobnie wina niższego poziomu testosteronu w w męskim organizmie. Z czego on wynika? Nie od dziś wiadomo, że jego poziom w naturalny sposób spada z wiekiem. Ustalono też w badaniach z 2014 roku, że znacznie mniej testosteronu mają panowie z nadwagą. Bywa również, że jego niski poziom jest wynikiem różnego typu chorób takich, jak nadciśnienie, wysoki cholesterol, problemy z sercem czy cukrzyca albo skutkiem ubocznym zażywanych leków (szczególnie mowa tu o antydepresantach i lekach na nadciśnienie).

Zanim więc odsuniesz się od partnera, poczujesz się nieatrakcyjna i pozwolisz samej sobie na frustrację, wyślij go na badania lekarskie.


Co jest nie tak między wami?

Jeśli jego libido było wyższe, a w ostatnim czasie znacząco spadło, może to być mocny sygnał, że między wami są sprawy, które stanowią problem: niewypowiedziany konflikt, żal, brak zaufania. Pomyśl o tym. 

Bardzo możliwe, że brak seksu to ważny sygnał na temat waszej relacji, który twój ukochany wysyła do ciebie. I jedyny, na jaki możesz liczyć.

Niedopasowanie w sypialni to ryzyko dla związku

Bez względu na przyczynę, różnice w potrzebach seksualnych w związku to zawsze czynnik wysokiego ryzyka w relacji. Jeśli on unika seksu, ty czujesz się nieatrakcyjna i niepożądana, ale dla twojego partnera ta sytuacja również może by ć bardzo frustrująca. 

Na przykład, może powodować poczucie winy, obawę przed bliskością i każdego rodzaju dotykiem, także zwykłym przytulaniem z obawy, że każdy rodzaj bliskości wzbudzi w tobie ochotę na seks. Od tego prosta droga do oddalenia się od siebie i kryzysu w związku.

Jak wyjść z tej matni?

Po pierwsze, zainicjuj rozmowę. Wyślij go na badania lekarskie, zapytaj o to, jak czuje się w waszej relacji. Zawalcz o związek, inicjując proces rozwiązania problemu. Pamiętaj, że twój mężczyzna raczej nie zrobi tego z własnej woli.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy