Reklama

Reklama

Francja: Le Pen dąży do zbliżenia z Rosją

Marine Le Pen dąży do zbliżenia z Rosją. Takie są opinie nad Sekwaną po wizycie liderki Frontu Narodowego w Moskwie i po jej półtoragodzinnym spotkaniu z Władimirem Putinem.

Oficjalnie rozmowy miały dotyczyć kwestii współpracy w walce z terroryzmem. Marine Le Pen, liderka francuskiej prawicy, której sondaże dają duże szanse na przejście do drugiej tury wyborów prezydenckich we Francji, powiedziała, że oczywiście życzyłaby sobie i nigdy tego nie ukrywała, by Rosja brała udział w walce z terroryzmem islamskim.

Jednocześnie komentatorzy podkreślają wypowiedź Putina, który zaznaczył, że Rosja nie będzie się mieszała w przebieg wyborów we Francji, ale też nie ukrywał, że popiera kandydatkę Frontu Narodowego w wyborach prezydenckich.

Reklama

Według francuskich ekspertów, chodzi przy tym nie tylko o pomoc finansową - Marine Le Pen otrzymała 9 milionów euro pożyczki z rosyjskiego banku -  ale także o osłabienie mającego proeuropejski program socjal-liberała Emmanuela Macrona, który nie kryje swojego sceptycyzmu wobec Putina.

Jego sztab wyborczy zarzucał Kremlowi, iż moskiewscy cyber-piraci usiłowali wykraść informacje dotyczące Macrona.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje