Reklama

Filip VI wzywa Europę do zajęcia się imigrantami

- Jesteśmy zbulwersowani rozdzierającym cierpieniem, którego doświadczają ludzie uciekający do Europy przed przemocą i fanatyzmem - powiedział król Hiszpanii Filip VI podczas wystąpienia na sesji Parlamentu Europejskiego. Król wezwał Europę, by nie pozostawiała samym sobie uchodźców napływających na Stary Kontynent.

- Setki tysięcy pełnych nadziei uchodźców postrzegają Unię Europejską jako terytorium pokoju, dobrobytu i sprawiedliwości. Nie możemy ich zawieść - dodał Filip VI. Apelował, by Europa w obliczu dramatu, który rozgrywa się na jej granicach, reagowała "hojnie, solidarnie i odpowiedzialnie".    

Monarcha opowiedział się za "podejściem globalnym" zwalczającym przyczyny wyjazdu migrantów z ich krajów. Podkreślił także konieczność współpracy z krajami graniczącymi z UE, co miałoby jego zdaniem zapobiec masowemu przemieszczaniu się ludności i występowaniu aktów przemocy. - Jestem pewien, że to się nam uda - powiedział król Hiszpanii, która w 2016 roku będzie świętować 30. rocznicę przystąpienia do UE. Wyraził przekonanie, że jedynym sposobem na skuteczną walkę z kryzysem migracyjnym jest silna Wspólnota Europejska i solidarne działanie wszystkich jej członków.

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Hiszpania | Filip VI | uchodźcy | Parlament Europejski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy