Reklama

Reklama

Elżbieta Witek: Traktujemy samotną matkę i dziecko jak rodzinę

"Traktujemy samotną matkę jak rodzinę. Matka i dziecko to jest rodzina" - tak Elżbieta Witek odniosła się do komentarzy opozycji dotyczących programu "Rodzina 500+". Szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło zapowiedziała, że samotna matka z dzieckiem będzie "podlegała tej ustawie jak każda inna rodzina".

"Wielu szuka wad tej ustawy. Niewielu patrzy na pozytywy tej ustawy, przynajmniej w mediach. Jak słucham komentarzy do 500+, to słyszę same negatywy. Pewnie ten program nie jest doskonały, to prawda. To jest pierwszy taki program, który w sposób systemowy chce podejść do wsparcia polskiej rodzin" - powiedziała Elżbieta Witek na antenie TVN24.

Szefowa gabinetu politycznego Beaty Szydło stwierdziła, że jeśli opozycja wniesie merytoryczne poprawki, które "nie zaburzą całego projektu" to będą one "możliwe do przyjęcia". Zaznaczyła jednak, że "nie ma teraz możliwości, żeby ten projekt zburzyć, żeby go pisać na nowo".

Wcześniej z ostrymi reakcjami spotkała się wypowiedź rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek, która na pytanie, co jej zdaniem powinna zrobić samotna matka, która nie otrzyma 500 zł na dziecko, bo nie mieści się we wskazanym progu finansowym, powiedziała: "Zachęcałabym ją do tego, by próbowała ustabilizować swoją sytuację rodzinną tak, by się na to świadczenie załapać".   

Politycy PO zaapelowali do rzeczniczki klubu PiS, by przeprosiła. Ich zdaniem jej wypowiedź była "absolutnie skandaliczna i pogardliwa".   

"Życzę wszystkim matkom samotnie wychowującym dzieci jak najlepiej" - wyjaśniła rzecznik. "Jeżeli (samotne matki) czuły się dotknięte w jakikolwiek sposób, to ja te panie oczywiście przepraszam" - dodała.  

W przyszłym tygodniu projektem ustawy "Rodzina 500+" zajmie się Sejm. 

Dowiedz się więcej na temat: Elżbieta Witek | 500 zł na dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje