Reklama

Dziś prezydent powoła Borysa Budkę na nowego ministra sprawiedliwości

Kancelaria Prezydenta poinformowała, że w poniedziałek o godz. 16 prezydent Bronisław Komorowski powoła Borysa Budkę na nowego ministra sprawiedliwości.

W czwartek po południu (30 kwietnia 2015) wniosek o powołanie Borysa Budki na stanowisko ministra sprawiedliwości złożyła premier Ewa Kopacz. 

Podkreśliła, że postawiła na "staranne wykształcenie prawnicze połączone z praktyką w zawodzie" oraz doświadczenie w działalności publicznej gwarantujące rzetelność w wykonywaniu ważnej funkcji państwowej. - Atutem nowego ministra jest zarówno jego doświadczenie zawodowe jak i młodość - zaznaczyła.

Borys Budka to poseł PO, prawnik, ekonomista, samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem. Jest zatrudniony jako adiunkt na Wydziale Finansów i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Wykładał też na kilku europejskich uczelniach. W pracy dydaktycznej koncentruje się na prawie gospodarczym i prawie pracy. Wykonuje też zawód radcy prawnego. Przez blisko 9 lat był radnym w Zabrzu. 

Reklama

W ubiegłorocznych wyborach samorządowych bez powodzenia ubiegał się z ramienia PO o urząd prezydenta Gliwic. Pod koniec 2013 r. Sejm wybrał go do Krajowej Rady Prokuratury.PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy