Reklama

Reklama

Donald Tusk: Przyjdzie taki dzień, kiedy będziemy mieli w Warszawie Filadelfię

"Jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki dzień, kiedy będziemy mieli w Warszawie Filadelfię. Plagiat z Jarosława" - napisał w piątek (06.11) na Twitterze były premier Donald Tusk.

Reakcja na wieści ze Stanów Zjednoczonych

Wpis pojawił się zaraz po tym, gdy amerykańskie media podały informację, że Joe Biden, kandydat Demokratów na prezydenta USA, objął prowadzenie w wyborach w Pensylwanii. Filadelfia to największe miasto w tym stanie i możliwe, że to głosy jego mieszkańców zadecydują o zwycięstwie Bidena nie tylko w Pensylwanii, ale też w wyścigu o Biały Dom.

Donald Tusk o kandydatach

- Prezydentura Joe Bidena byłaby dla Polski dużo lepsza niż Donalda Trumpa - ocenił w piątek (6.11) były premier Donald Tusk. Jego zdaniem, ewentualna zmiana prezydenta USA oraz coraz twardsze stanowisko UE wobec kwestii praworządności,  są "niezwykle mocnym sygnałem" pod adresem polskiego rządu.

Reklama

Tusk, odnosząc się w TVN 24 do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych i ostatniego wystąpienia urzędującego prezydenta, kandydata Republikanów Donalda Trumpa stwierdził, że trudno jest wyobrazić sobie kolejną kadencję Trumpa "jako prezydenta, który nawołuje do zniesienia reguł demokracji".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy