Reklama

Dalszy ciąg kłopotów Helmuta Kohla

Niemiecka prokuratura ma zamiar w najbliższym czasie dokonać przeszukań w biurach i w domu byłego kanclerza Helmuta Kohla. Wszystko to w związku ze śledztwem wszczętym po przyznaniu się przez Kohla do przyjęcia 2 milionów marek na rzecz swoje partii CDU. O planach rewizji poinformował "Der Spiegel".

Niemiecka prokuratura ma zamiar w najbliższym czasie dokonać przeszukań w biurach i w domu byłego kanclerza Helmuta Kohla. Wszystko to w związku ze śledztwem wszczętym po przyznaniu się przez Kohla do przyjęcia 2 milionów marek  na rzecz swoje partii CDU. O planach rewizji poinformował "Der Spiegel".

Planowane są także rewizje w domach najbliższych współpracowników Kohla, jego sekretarki i osobistego kierowcy. Na to jednak muszą się najpierw zgodzić deputowani w Bundestagu.

Po przyznaniu się Kohla do przyjęcia pieniędzy dla własnej partii okazało się, że na jej konta wpłynęło ich znacznie więcej. Wszystkie dotacje ukrywane były skrzętnie przed fiskusem, stąd teraz ogromne problemy CDU, która stanęła na skraju bankructwa, nie mówiąc już o zrujnowanym prestiżu chrześcijańskich demokratów.

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Der Spiegel | helmut kohl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy