Reklama

Reklama

Co Ty wiesz o szkole? Trudny quiz na początek roku szkolnego. Dasz radę zdobyć 11/15?

Koniec wakacji, czas na naukę! Miliony polskich uczniów wróciły w czwartek do lekcyjnych sal, by rozpocząć nowy rok szkolny. 1 września zajęć zazwyczaj jeszcze nie ma, ale od następnego dnia letnie atrakcje ustąpią miejsca podręcznikom, zeszytom i zadaniom domowym. W oświacie sporo się dzieje: wchodzi nowy przedmiot historia i teraźniejszość, są inne reguły wydawania zwolnień lekarskich, zaktualizowano też listę lektur obowiązkowych. Między innymi o to pytamy w quizie Interii, a wśród 15 zagadek będzie też nieco statystyki oraz historii.

Rok szkolny 2022/2023 rozpoczyna się 1 września i potrwa do 23 czerwca. Uczniów nie czeka wyłącznie nauka - poza weekendami będą mieli okresy wolne od lekcji. Przykładowo zimowa przerwa świąteczna przypadnie od 23 grudnia do 1 stycznia.

Następne w kolejce są ferie zimowe, tradycyjnie w kilku turach. Listę województw podzielono na kilka grup, wśród których pierwsza otrzyma dwa tygodnie wolnego w połowie stycznia. Ostatni uczniowie zakończą ferie pod koniec lutego.

Wiosenną przerwę, pokrywającą się z Wielkanocą, wyznaczono od 6 do 11 kwietnia. Później większość uczniów złapie chwilę oddechu, gdy najstarsze roczniki w szkołach będą pisać egzamin ósmoklasisty albo maturę.

Reklama

Pytania i odpowiedzi o szkole. Quiz na nowy rok szkolny

Wiele szkolnych lat to początek zmian w oświacie - nie inaczej jest w tym roku. W planie lekcji pojawił się przedmiot historia i teraźniejszość. Minister edukacji Przemysław Czarnek chce, by uczniowie poznali w ten sposób najnowszą historię, lecz dopuszczony przez resort podręcznik autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego jest krytykowany przez wiele środowisk. Negatywne opinie o jego fragmentach wypowiadali nawet przedstawiciele władzy.

O tym, czy HiT okaże się prawdziwym hitem, przekonamy się w czerwcu. Natomiast teraz warto sprawdzić swoją wiedzę o szkole, jej tradycjach i zmianach zachodzących w oświacie. Odpowiedz na 15 pytań quizu!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy